9 - Miranda Kerr ($3 000 000)

Genel bilgiler
Doğum adı:  Miranda May Kerr
Doğum tarihi: 20 Nisan Nisan 1983 (28 yaşında)
Doğum yeri:  Gunnedah, Australia
Vatandaşlık:  Australia
Evlilik(ler)i: Orlando Bloom (2010-günümüz)
Boyu: 1.75 m
Saç rengi: Kahverengi
Göz rengi: Mavi
Ölçüleri: 81-61-86 cm
Giysi bedeni: 36 EU/10 UK/6 US
Ayakkabı numarası: 8 US/39 EU
Ajansı: IMG Models
Traffic Models
Chic Managemen
Meslek:  manken.
Maaş: 3 milyon (doları ABD)

Miranda Kerr (d. 1983 Avustralya), manken.

Ailesi ve Hayatı
Profesyonel olarak kariyerine 1997 yılında keşfedilmesinin ardından başlar. Şu sıralar moda dünyasının yükselen yıldızları arasındadır. En tanınmış çalışmaları arasında Maybelline ve Victoria’s Secret vardır.
Miranda iki çocuklu Kerr ailesinin küçük çocuğudur. Gunnedah adlı küçük bir kasabada yetişmiş katolik okulunda okumuştur.13 yaşındayken Dolly adlı gençlik magazin dergisinin düzenlediği kapak yüzü yarışmasında birinci olmuş, Melbourne Chadwick ajansıyla mankenlik sözleşmesi imzalamıştır. Kerr kısa sürede hem okuyup hem de çalışarak kariyer yapmayı başarır ve Avustralya Portmans mağazalar zincirinin TV reklamlarında boy gösterir. Daha sonra da Avustralya ve Yeni Zelanda’daki moda dergilerinin kapaklarını süslemeye başlar. 23 Temmuz 2010 yılında Orlando Bloom ile evlenmiştir. 6 Ocak 2011 günü oğlu Flynn Christopher Bloom'u dünyaya getirmiştir.

Kariyer
2003   Miranda'nın kariyeri in Ober Jeans Paris için yaptığı bir reklam kampanyası ile başladı.

2004   New York City’e taşınır ve Next ajansıyla anlaşır. Miranda; Baby Phat, Lisa Ho, Voodoo Dolls, Levi's, Bettina Liano, Nicola Finetti, L.A.M.B, Heatherette, Betsey Johnson, Trelise Cooper, Jets, John Richmond, Blumarine Swimwear, Seafolly Swimwear, Victoria's Secret, Anna Molinari, Roberto Cavalli, Enrico Coveri, Arden B, Cia Maritima, Amuleti J gibi markalara mankenlik yapar.

2006   Maybelline ile anlaşmasından sonra Miranda Kerr Victoria’s Secret defilelerine katılan ilk Avustralyalı manken olur.